Takip Edin :
0545 615 19 91

Alt Yapı İşleri

Peyzaj alanındaki tüm proje ve tasarımlardan önce gerçekleştirilmesi gereken en önemli aşama alt yapı çalışmalarıdır. Projenin yapılacağı alanın tümüyle incelenmesi ve yapılan projeye uygun hale getirilmesi için yapılan bu alt yapı çalışmaları projenin uzun vadeli ve dayanıklı olması yanında, orada bulunan ve yaşatılması gerekli canlı materyallerinde devamlılığını için mecburi bir süreçtir. 

Bu süreçte yapılan alt yapı çalışmalarının tamamı dahil olduğu proje içerisinde tüm detaylarıyla bulunmalı ve içeriğinde yer almalıdır. Yapılan bu çalışmalar sayesinde, çevreye verilebilecek ve canlı yaşamı etkileyebilecek tüm olumsuz yönler belirlenmiş olup, bu faktörler göz önüne alınarak projenin şekillenmesi gerekirse tekrardan düzenlenmesi sağlanır. 

Altyapı çalışmalarında tamamlanması gereken tüm faaliyetler bu kapsama girmektedir. Su ve sulama tesisatları, aydınlatma tesisatları, zemin kaplama öncesi yapılacak düzenleme aşamaları, çevre faktörlerinin araştırılması, ulaşım faktörleri vb. birçok işlem bu kapsama girebilir.  Sistemli ve titizlikle yapılan alt yapı çalışmaları tüm projenin başarılı, uzun vadeli ve tasarruflu olmasını sağlayan önemli bir süreçtir.

Detaylı bilgi ve sorularınız için hemen bizi arayın.