Takip Edin :
0545 615 19 91

Dikey Bahçe

Hızlı gelişen kentleşme süreci neticesinde üzerine basıp elektriğimizi bile atabileceğimiz büyüklükte alanlardan dolayısıyla doğan uzaklaşan bizler için düşünülen çözüm yollarından biridir Dikey Bahçe sistemleri. Kuşkusuz ki sadece görsel olarak sunduklarından öte Dikey Bahçelerin çok ilginç faydaları da bulunmaktadır. Hava kalitesini artırarak, nem ve sıcaklığı düzenler. Uygulandığı duvarlarda ısı yalıtımı sağlayarak mikro klimatik düzenlemeye yardımcı olur. Bitkilerin kök ve yaprak bölgelerinde oluşturdukları nemli ortamlar sayesinde toz partiküllerini tutar ve kullanılan canlı / cansız materyaller ses tutuculuk özelliğiyle hem bina içi hem bina çevresinde meydana gelen gürültüyü azaltmaktadır.

Hava kirliliği çözümünde de oksijen üretimindeki katkı sağlar, Aynı zamanda iç mekânda uygulanan dikey bahçeler mekânın akustik dengesini sağlar. Balkon teras gibi dar mekânların yeşille buluşması için de alternatif bir çözümüdür dikey bahçeler.

Yapay dikey bahçe uygulamalarımız hem iç hem dış mekân tasarımlarında kullanılmaya uygundur.

Ortam havasını değiştirmek, doğal bir ortam yaratmak ve şık bir görünüm elde etmek için kullanılan yapay dikey bahçe uygulamaları, canlı bitkiye olan yakınlıkları ve dayanıklılıklarıyla kendilerini öne çıkartırlar. Bu uygulamalar hemen hemen her ortama uyum sağlarlar.