Takip Edin :
0545 615 19 91

Periyodik Bakım Hizmetleri

Periyodik bahçe bakımı ; bahçelerinizi ve yeşil alanlarınızı, daha sağlıklı ve kaliteli bir şekilde korumak için verilen profesyonel peyzaj hizmetleridir.  Peyzaj düzenlemesiyle estetik görünüm kazandırdığımız bahçe ve yeşil alanlarınızı, ilk günkü hali gibi korumak, bitkilerinize gerekli bakımı yapmak ve yüksek bir verim almak için, periyodik bahçe bakımı hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Bahçe bakımında en önemli konuların başında mevsimsel bakım ve temizlik gelir. Bahçenize her mevsime özel düzenleme ve peyzaj yapılması gerekmektedir.  Ayrıca her bitki türünün ihtiyacına göre ayrı ayrı gübrelenmesi ve bitkinin türüne göre toprağın işlenmesi gerekmektedir.  Mantar, bakteri ve virüslerin sebep olduğu bitki hastalıkları ve böceklerin oluşturduğu sorunlarla mücadele etmek için periyodik olarak koruma amaçlı ilaçlama yapak bitki sağlığı için hayati önem taşımaktadır.

Periyodik Bahçe Bakımı Hizmetlerimiz

Otomatik Sulama Hizmeti :
Bitkilerin hayati ihtiyacı olan sulama hizmetini, yeşil alanlarınıza ve bitki çeşitliliğine uygun şekilde projelendiriyoruz. Uygun otomatik sulama sistemleri belirleyerek, bahçe bakımınızı yapıyoruz.

Çim Biçimi : Çimlerin kaliteli ve sağlıklı bir şekilde çıkması için, belirli uzunluğa geldiklerinde, düzenli olarak biçme işlemi gerçekleştiriyoruz.

Gübreleme : Bitkilerin sağlıklı ve kaliteli gelişmesi için gereken azot, fosfor, potasyum, kalsiyum, magnezyum, kükürt, demir, mangan, bakır, çinko ve bor gibi elementleri, ihtiyaç duyulan uygun dönemlerde bitkilere veriyoruz.

Havalandırma : Sağlıklı bitkiler için bitkilerin tutunduğu toprağı da düzenli aralıklarla ve ihtiyaç halinde havalandırıyoruz.

Budama ve Temizlik : Budama bitkilerin toprak üstü organlarına uygulanan bir işlemdir. Budama ve temizlik hizmeti ile, bitkilerinizin kısa sürede ürün vermeye elverişli hale gelmesini sağlıyoruz.

İlaçlama : Bitki ve toprağın sağlığı ve kalitesi için, ihtiyaç duyulan ilaçlama yöntemini belirliyoruz. İlaçlama aşamasında, uzmanlar tarafından ilaçlama dönemini ve zamanını belirlemek önemlidir.

Mevsimlik Bitki Değişimleri : Peyzaj düzenlemesinin yapıldığı dönemde ekilen bitkilerin eğer bir mevsimi varsa, örneğin yaz döneminde ekilen bir bitki kış dönemi şartlarına elverişli değilse, uygun bir bitki ile değişimini yapıyoruz. Böylece, yeşil alanlarınızdaki ve bahçenizdeki estetik görünümü koruyoruz.

Düzenli Aralıklarla Kontrol : Tüm bu aşamalara duyulan ihtiyacı belirlemek ve uygulamak adına, profesyonel ekibimizle, bitkilerinizin rutin kontrollerini yapıyoruz.